Úterý 16. října 2018, svátek má Havel

Skvělá reprezentace v dějepisné olympiádě

Vloženo 21.03.2017

Žák 8. ročníku Daniel Prchal postoupil jako vítěz kola okresního do krajského. To se uskutečnilo v Plzni a z více než 30 účastníků z celého Plzeňského kraje se stal Dan vítězem a bude reprezentovat náš Plzeňský kraj v celostátním kole. Upřímně blahopřejeme! Ještě před účastí v brněnském celostátním kole musí Daniel vypracovat zadanou práci, odeslat ji k hodnocení a pak před porotou obhájit. Celostátní kolo se v tomto roce konáně v polovině května.

Daniel ke krajskému kolu uvedl: "Většina otázek a úkolů byla z období baroka, otázky byly zaměřeny na barokní umění, tvůrce, museli jsme se orientovat v historických mapách, registrovat územní změny, rozeznat barokní prvky v různých zemích. Další okruh otázek se týkal především Marie Terezie a tereziánsko josefínských reforem."

Postup do celostátního kola je každopádně výrazným úspěchem, který si zaslouží obdiv a uznání. Děkujeme také za vynikající reprezentaci Nepomuka a naší školy.

Poděkování si zaslouží také p. uč. Mgr. V. Janoušková, která se podílela na přípravě našeho reprezentanta.

Třeťáci v knihovně

Vloženo 21.03.2017

Ve středu 15. 3. 2017 žáci třetích tříd navštívili Městskou knihovnu Nepomuk. Paní Žáková pro nás připravila velmi hezkou besedu o spisovatelce A. Lindgrenové, dále nás seznámila s knihami od této autorky. Dozvěděli jsme se, jak se můžeme do knihovny přihlásit, půjčovat knihy. Na závěr jsme si v knihovně četli z knihy Karkulín.

Žáci a paní učitelky děkují paní Žákové za velmi zajímavý program.

Mgr. Hana Skalová

Módní přehlídka v angličtině?

Vloženo 14.03.2017

Ano, proč ne! Přesvědčili se o tom osmáci. Procvičování cizího jazyka může mít nepřeberné množství variant. Umět pojmenovat oblečení, vyjmenovat barvy a doplňky si kluci děvčata vyzkoušeli při improvizované módní přehlídce. Nešlo ani tak o modely, ale o procvičování angličtiny. Skvělý nápad, souhlasíte?

Úspěch našeho žáka v šachovém turnaji

Vloženo 13.03.2017

Rádi zveřejňujeme informaci o pěkném úspěchu žáka naší školy. Čtvrťák Samuel Trhlík se umístil v šachovém turnaji v Plzeňské šachové lize na krásném třetím místě. Blahopřejeme!

Foto Radka Hronková

Okresní kolo recitační soutěže

Vloženo 13.03.2017

Ve středu 8. března se někteří žáci naší školy zúčastnili okresního kola Recitační soutěže v Blovicích. První kategorii reprezentovali Adéla Beroušková a Kryštov Kuba, druhou František Pupík a Karolína Kubíková a třetí Andrea Tyrpeklová. Poslední zmiňovaná vybojovala postup do krajského kola jako náhradnice. Všem zúčastněným moc blahopřejeme. na snímku nejúspěšnější účastnice okresního kola z naší školy.

Za reprezentaci naší školy všem recitátorům děkujeme.

Text a foto Eva Vápeníková

Divadelní hra Tajemný rudý kvítek

Vloženo 13.03.2017

Malý divadelní klub vstoupil do letošní sezóny s novým názvem Johánek. Pro soutěžní přehlídku letos holky a kluci a pod vedením p. uč. Jany Vopalecké nacvičili hru s názvem Tajemný rudý kvítek. Autorka hry a současně i režisérka p. uč. Jana Vopalecká před odjezdem na plzeňskou soutěžní přehlídku divadelních souborů pozvala do auly nepomucké školy žáky a žákyně z 1. stupně. Ti byli prvními diváky na dvou generálních zkouškách. Dvakrát zaplněná aula ocenila herecké výkony herců i scénář zaslouženým potleskem.

Děkujeme všem dětským hercům za hezký zážitek a čas, který spolu s režisérkou přípravě hry, kostýmů, kulis společně věnovali.

Na snímku všichni herci i autorkou při závěrečné děkovačce.

Karneval

Vloženo 06.03.2017

Vážení čtenáři,

dne 27. 2. 2017 se konal v tělocvičně tradiční karneval pro žáky naší školní družiny. Akci pořádali členové školního parlamentu spolu s panem učitelem Pelcrem. Pro děti byla přichystána stanoviště se zábavnými úkoly, za jejichž úspěšné splnění si soutěžící odnesli sladkou odměnu. Poté následovala dětská diskotéka a vyhlášení nejlepších masek, mezi které patřila jeptiška, policistka, princezna a čertice.

Natálie Lepičová, zástupkyně školního parlamentu

Vloženo 25.02.2017

Školní kolo soutěže v recitaci

Vloženo 25.02.2017

Školní kolo soutěže v recitaci patří minulosti. Kluci děvčata soutěžili před svými spolužáky a porotou ve školní aule. Byli rozděleni do 3 kategorií podle věku a nejúspěšnější recitátoři z každé kategorie budou reprezentovat naši školu v okresním kole, které se uskuteční v Blovicích. Děkujeme všem soutěžícím, porotkyním i vyučujícím za práci a čas, který přípravě i realizaci školního kola věnovali.

Lyžařský kurz

Vloženo 24.02.2017

Vážení sportovní přátelé,

právě jsme se vrátili z lyžařského kurzu žáků 7. tříd, který se konal v areálu Samoty v Železné Rudě. Bylo to 7 dní nádherného počasí, skvělých sněhových podmínek a příjemného ubytování s domácí kuchyní. Mnoho našich žáků vycestovalo za prvním seznámením s lyžemi, přesto se v rámci tohoto týdne dokázali obrovsky zlepšit a s jistotou zdolat místní sjezdovky. Potvrzením toho byl závěrečný závod ve slalomu, který všichni úspěšně absolvovali ve dvou kolech.

Nedílnou součástí tohoto kurzu byl také výcvik běžeckého lyžování, na který byly děti připravovány již ve škole. Každé družstvo se dvakrát vypravilo do stopy Šumavské magistrály, kde jsme se krásně svezli nádhernou šumavskou přírodou.

Děti však nerozvíjely pouze lyžařské dovednosti, ale také spolupráci, tvůrčí dovednosti a teoretické znalosti lyžování a chování na horách formou mnoha týmových soutěží (sněhovo-ledové výtvory, divadlo, kvíz, apod.).

Závěrem bychom rádi poděkovali všem za to, že s námi mohly jet tak hodné, šikovné a vnímavé děti!!! Doufáme, že si odnesly jen samé hezké zážitky!

Jan Ticháček, Pavel Pelcr a Mirka Rojíková

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 (13) 14 15 16 17 18 19

<<  Říjen 2018  >>

Čínské přísloví:

Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.