Základní škola Nepomuk
Neděle 17. února 2019, svátek má Miloslava
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Aktuality

Zápis do 1. tříd pro šk. rok 2019/2020

Zápis do 1. ročníku


Sportovní kroužky

Vážení rodiče,

z důvodu lyžařského výcviku ruším všechny sportovní kroužky v týdnu 11. - 15. 2. 2019 (po Atl/gym, út/míč. hry, čt OVOV, pá(Atl/gym). Náhradní termíny: středa 20. 2. 2019 v době 13 - 14 hod Atletika/gymnastika 2.-3. třídy, 14 - 15 hod Atletika/gymnastika 4.-5. třídy.

Děkuji za pochopení, Pavel Pelcr


Slavnosti svobody

Vloženo 15.05.2017

Ráno jsme se všichni setkali na nádraží. Když přijel vlak, všichni jsme nastoupili a vlak odjel. Po příjezdu do Plzně jsme šli do Křižíkových sadů. Tam nás čekal pan průvodce. který nám vyprávěl o osvobození Plzně, zbraních, tehdejší vojenské hygieně, vojenském zdravotnictví, vojenském oblečení pro ženy.

Pak jsme šli k Plaze, kde bylo něco jako vojenské muzeum ve stanu. Potom jsme si něco málo koupili v Plaze. Cestou k nádraží jsme viděli synagogu a budovu divadla.

Na nádraží jsme nasedli do rychlíku a vyrazili jsme na cestu domů.

Výlet se mi moc líbil.
Adam Klaus, 5.A


Obrázek Petr Palacký, 5.A

Další fotografie ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Pohár rozhlasu

Vloženo 15.05.2017

Vážení sportovní čtenáři,

přinášíme Vám shrnutí našeho účinkování na slavné atletické soutěži Pohár rozhlasu, která byla uspořádána v Přešticích pro žáky 2. stupně základních škol.

V kategorii mladších žáků kluci obsadili krásné 3. místo, přestože vítězné družstvo Blovic a stříbrný tým z Přeštic nás válcovali. V individuálním hodnocení vynikal Martin Růžička, který obsadil stupně vítězů v hodu míčkem a běhu na 60 metrů a dokázal, že je opravdu všestranným sportovcem. Velice nás potěšila štafeta, která se chlapcům opravdu povedla, byl to krásný závod. V kategorii mladších žákyň jsme obsadili 4. místo, které v konkurenci 12 škol je opravdu cenné. Individuální výkony jednotlivých dívek byly opravdu hodnotné a na hranici osobních možností. Přesto, pokud se chceme stát důstojnými soupeři družstev Blovic a Přeštic, máme před sebou ještě mnoho práce a snažení. V kategoriích starších chlapců a dívek (8. – 9. třída) jsme neuspěli a obsadili 8. a 7. místo. V kategorii dívek nás reprezentovaly v naprosté většině žačky 8. tříd, a proto zde existuje naděje pro zlepšení v dalším roce. Přesto všichni zaslouží respekt a poděkování za to, že přijali tuto výzvu reprezentovat školu mnohdy v disciplínách, které byly jistým kompromisem vzhledem k pravidlům této soutěže.

Naši školu reprezentovali:

Mladší žáci: Martin Růžička, Tomáš Puška, Lukáš Sládek, Jan Kohout, Matěj Skala, David Fiala, Patrik Panoš, Dominik Kepka, Jan Ostříž, Michal Diviš a Lukáš Malecký

Mladší žákyně: Nikola Rašková, Andrea Tyrpeklová, Marie Krumpholcová, Simona Martincová, Betty Richtrová, Hana Strolená, Jana Malinovská, Lucie Lukášová, Kateřina Pleskačová, Eliška Týmlová a Jana Týmlová

Starší žáci: Jakub Záleský, Antonín Viktora, Daniel Matejov, Jiří Bárta, František Krumpholc, Jakub Valenta, David Holub a Milan Černý

Starší žákyně: Denisa Milotová, Petra Fialová, Kristýna Michálková, Aneta Šedivá, Gabriela Lazariková, Magda Šimečková, Václava Kulová a Katka Fořtová

Všem sportovcům blahopřejeme k reprezentaci naší školy!

Tělocvikáři ZŠ Nepomuk

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Okresní kolo sportovní soutěže OVOV

Vloženo 15.05.2017

Vážení,

ve čtvrtek 4. května se vybraní žáci zúčastnili okresního kola sportovní soutěže OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), které se konalo ve sportovním areálu v Žinkovech. V této soutěži jde především o průběžné sledování vlastních sportovních výkonů, které jsou snadno měřitelné a lze tak sledovat individuální rozvoj každého jednotlivce. Na soutěž jsme se v rámci tělesné výchovy dlouhodobě připravovali a těšili jsme se tak na možné kvalitní výkony.

Na sportovce čekalo několik disciplín: trojskok, přeskoky švihadla a počet kliků za 2 minuty, hod medicinbalem a běh na 1000 m, kde se předpokládala především všestrannost závodníků. V závodu družstev jsme v konkurenci 4 škol obsadili 1. místo a tím si vybojovali právo účasti na krajském kole, které se bude konat 31. května v Tachově. V soutěži jednotlivců postupují do krajského kola Filip Duraj (2. místo v kategorii r. 2004), Nikola Rašková (1. místo v kategorii r. 2004) a Ondřej Holub (6. místo v kategorii r. 2003). Ostatní naši sportovci si průběžně zlepšovali své osobní výkony a zažili soutěžní atmosféru. Myslete na nás 31. května, kdy pro 11 žáků nastane velký sportovní svátek.

Naši školu reprezentují:

  • Školní družstvo – Betty Richtrová, Simona Martincová, Andrea Tyrpeklová, Tereza Bláhová (1. místo v kategorii r. 2005), Martin Růžička (1. místo v kategorii r. 2003), Tomáš Puška (2. místo v kategorii r. 2003), Patrik Panoš (4. místo v kategorii r. 2003) a Míra Tomášek (5. místo v kategorii r. 2003)
  • Jednotlivci – Andrea Houšková, Petra Fialová, Katka Fořtová (3. místo v kategorii r. 2002), Gabriela Lazariková, Vendy Kulová, Nikola Rašková, Hana Strolená, Tomáš Pícka a Ondřej Holub

Všem sportovcům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Tělocvikáři ZŠ Nepomuk

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Úspěšná premiéra

Vloženo 09.05.2017

Letos poprvé se naše škola zúčastnila soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítezů na hřišti u základní školy v Žinkovech. Na hřišti za chladného počasí soutěžila družstva ze 4 základníh škol. Hned první účast přinesla nepomuckým dívkám a chlapcům vítězství v družstvech a několik umístění mezi nejlepšími třemi soutěžícími v různých disciplínách, Jako vítězné postoupí naše družstvo do krajského kola, to se uskuteční koncem května v Tachově.

Touto cestou děkujeme nepomuckým hasičům za ochotu a vstřícnost při zajištění dopravy na soutěž.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Besídka

Vloženo 09.05.2017

Hezkou besídku připravili holky a kluci spolu se svou třídní p. uč. Kodýtkovou pro rodiče, prarodiče, sourozence a všechny, kteří třídu 4.A navštívili. Během programu zaznělo několik písniček, děti zahrály scénky z několika pohádek, došlo i na kouzelnická vystoupení a hru na hudební nástroje. Celý program výborně pobavil všechny přítomné a sluší se poděkovat jak žákům školy, tak i třídní p. učitelce za přípravu hezkého odpoledne.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Výchovně preventivní akce s Policií České republiky

Vloženo 02.05.2017

V rámci prevence se pro žáky druhých, třetích a čtvrtých tříd uskutečnila ve spolupráci s Policií České republiky výchovně preventivní akce. Pro druháky a třeťáky zasvěceně přednášel policista se svou kolegyní. Oba pracují jako preventisté a s touto činností mají bohaté zkušenosti. Pro druháky a třeťáky bylo zvoleno téma osobní bezpečí. Čtvrťákům přiblížili, jak se chovat v případě setkání s cizími lidmi nejen v běžném každodenním životě, ale i v oblasti sociálních sítí. Ve všech skupinách byly do přednášené problematiky aktivně zapojovány děti, které velmi ochotně spolupracovaly. Poděkování patří policistům za velmi vstřícný přístup a dětem za příkladnou pozornost a aktivitu.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Výstava v Praze

Vloženo 28.04.2017

Osmáci a deváťáci navštívili v Praze výstavu s názvem Bodies. Informace na webu Výstavy v Praze o výstavě uvádí:

"..... na výstavu, která na jedné straně šokuje a na straně druhé učí a pomáhá poznávat. Ano, výstava Body The Exhibition je opět v Praze. Poznejte, jak lidské tělo vypadá a funguje. Výstava přináší desítky zcela nových exponátů. Svým rozsahem a počtem exponátů vysoce přesahuje vše, co bylo dosud v České republice k vidění. Výstava zve návštěvníky na detailní cestu po lidském těle, přes kosterní systém, svalstvo, reprodukční orgány, dýchací orgány, krevní oběh a další části lidského těla.

Výstava na svých exponátech názorně ukazuje poškození lidského těla následkem přejídání a nedostatku cvičení nebo zdravé plíce vedle zčernalých plic kuřáka. Tyto reálné a pro mnohé šokující příklady jsou mnohem silnějším podnětem k zamyšlení se nad svým přístupem k životu než jakýkoli text nebo obrázky v učebnicích. Každý návštěvník výstavy se tedy nejen detailně seznámí s lidským tělem a jeho funkčními mechanismy, ale pochopí také jeho zranitelnost a nutnost se o něj dobře a zodpovědně starat."

Protože je výstavě přísný zákaz fotogafování, máme k dispozici snímek pořízený před výstavním pavilonem.

Foto Lucie Králová

Kliknutím obrázek zvětšíte

Okrskový fotbalový turnaj

Vloženo 28.04.2017

Okrskový fotbalový turnaj školních družstev mladších žáků se uskutečnil na žinkovském hřišti. Mužstva ze škol části okresu Plzeň-jih byla rozdělena do 2 kategorií od 1. do 3. třídy a další skupiny tvořili čtvrťáci a páťáci. Starší kluci sehráli hezká utkání, hráli dokonce o postup do vyššího kola, ale jedna smolná branka v závěru utkání rozhodla. Mladší kluci skončili ve své skupině na krásném druhém místě a postupují do okresního kola. To se uskuteční v Chotěšově. Celý turnaj doprovázelo nevlídné studené počasí s občasným deštěm, hrací plocha byla velmi pěkně připravena, ale i tak leckde v trávníku doslova stála voda.

Všem fobalistům děkujeme za reprezantaci školy a postupujícím blahopřejeme.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Závěr dopravní výchovy

Vloženo 24.04.2017

Páťáci mají za sebou hodiny teorie i praktických jízd tzv. dopravní výchovy. Na závěr dívky a i kluci vyplňovali v učebně testy a ti úspěšní pak obdrželi řidičské průkazy dokazující, že kurz bezpečného chování v dopravě zvládli. Jedna skupina se věnovala testům, druhá v té době jezdila na dopravním hřišti a po skončení první části si děti místa i činnosti vyměnily. Snímky představují učebnu dopravní výchovy na Základní škole v Blovicích a dětské dopravní hřiště, kde se účastníci pohybují na kolech podle dopravních předpisů. Ještě předtím, než usednou na kola, projdou s instruktorem část trasy a společně vysvětlují, co které vodorovné i svislé dopravní značky znamenají.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Krajské finále ve volejbalu

Vloženo 19.04.2017

Vážení sportovní příznivci,

před Velikonocemi jsme se zúčastnili krajského finále ve volejbalu v kategorii dívek 8. - 9. tříd. Termín 12. 4. byl zvolen velmi nešťastně vzhledem k přijímacím zkouškám na střední školy. Z tohoto důvodu dívky z 9. tříd přišly o možnost zahrát si na tomto turnaji.

V základní skupině jsme narazili na Gymnázium Plzeň, jehož nejlepší 3 hráčky hrály opravdu skvělý volejbal. Pokoušeli jsme se hrozit především kvalitním servisem, přesto jsme však tento zápas prohráli 0:2 na sety. V dalším utkání jsme nastoupili proti ZŠ T. G. Masaryka z Rokycan a bojovali zde o naději na postup do vyřazovacích bojů. Po skvěle zvládnutém 1. setu jsme však polevili, neudrželi kvalitní příjem a nahrávku a nakonec odešli poraženi. V závěrečném zápasu o 5. místo s Gymnáziem Rokycany jsme poněkud zaspali začátek utkání, po zlepšeném výkonu jsme však nakonec vyhráli a odešli se vztyčenými hlavami.

Budeme se snažit, aby hráčkám zájem o tento sport vydržel a příští rok mohly využít získané zkušenosti.

Naši školu reprezentovaly:

Kristýna Michálková, Magdalena Šimečková, Eliška Týmlová, Jana Týmlová, Kateřina Pleskačová, Aneta Šedivá, Petra Fialová a Tereza Hofreiterová.

Všem volejbalistkám blahopřejeme ke skvělému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Pavel Pelcr

Kliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (14) 15 16 17 18 19 20 21 22

Kalendář

<<  Únor 2019  >>

PoÚtStČtSoNe
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3


 

Vybraný citát

Neznámý autor:

Co děti dělají, má pro ně mnohem větší význam, než to, co vidí a slyší.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2019 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com