Sobota 29. dubna 2017, svátek má Robert

Den učitelů

Vloženo 30.03.2017

V sále nepomuckého Švejk restaurantu se při příležitosti svátku Dne učitelů sešli bývalí i současní pedagogové a další zaměstnanci školy k přátelskému posezení. Hezkou atmosféru určitě podpořilo představení Malého divadelního klubu Johánek. Dětský soubor vystoupil s novým představením 2x ve školní aule, na soutěžní přehlídce školních divadelních souborů s názvem Plzeňský tajtrlík v Plzni a 4. vystoupení patřilo pedagogům. Na snímku je zachycen téměř zaplněný sál se zájmem sledující adaptaci zahraniční předlohy, kterou pro Johánka upravila a s dětmi nacvičila p. uč. Jana Vopalecká. Za milé zpestření přátelského setkání ještě touto cestou všem členům souboru Johánek děkujeme.

Kurz plavání

Vloženo 22.03.2017

Tradičně od února do dubna absolvují žáci druhého ročníku kurz plavání. Pravidelně každé úterý dojíždějí do klatovského bazénu, kde pod vedením instruktorů plavání zvládají základy plavání. Jak je vidět, pobyt ve vodě si dokáží velmi hezky užít.

Fotografie od Zd. Švecové naleznete ve fotogalerii.

Dny mezinárodní kuchyně - USA

Vážení milovníci dobrého jídla,

v minulém týdnu si pro nás paní kuchařky ze školní jídelny ve spolupráci se školním parlamentem opět připravily kulinářský zážitek, tentokrát inspirovaný kuchyní USA. Pochutnali jsme si na dýňové polévce a medovém kuřecím stehýnku s bramborem a čerstvou zeleninou. Sladkou tečku obstaral tvaroh s ovocem a granolou. Zástupci školního parlamentu opět připravili malou tematickou nástěnku, včetně průřezu hudební tvorby. Již se těšíme na další díl světové kuchyně, který nás tentokrát v polovině dubna zavede do rozpáleného Mexika.

Za školní parlament Pavel Pelcr

Skvělá reprezentace v dějepisné olympiádě

Vloženo 21.03.2017

Žák 8. ročníku Daniel Prchal postoupil jako vítěz kola okresního do krajského. To se uskutečnilo v Plzni a z více než 30 účastníků z celého Plzeňského kraje se stal Dan vítězem a bude reprezentovat náš Plzeňský kraj v celostátním kole. Upřímně blahopřejeme! Ještě před účastí v brněnském celostátním kole musí Daniel vypracovat zadanou práci, odeslat ji k hodnocení a pak před porotou obhájit. Celostátní kolo se v tomto roce konáně v polovině května.

Daniel ke krajskému kolu uvedl: "Většina otázek a úkolů byla z období baroka, otázky byly zaměřeny na barokní umění, tvůrce, museli jsme se orientovat v historických mapách, registrovat územní změny, rozeznat barokní prvky v různých zemích. Další okruh otázek se týkal především Marie Terezie a tereziánsko josefínských reforem."

Postup do celostátního kola je každopádně výrazným úspěchem, který si zaslouží obdiv a uznání. Děkujeme také za vynikající reprezentaci Nepomuka a naší školy.

Poděkování si zaslouží také p. uč. Mgr. V. Janoušková, která se podílela na přípravě našeho reprezentanta.

Třeťáci v knihovně

Vloženo 21.03.2017

Ve středu 15. 3. 2017 žáci třetích tříd navštívili Městskou knihovnu Nepomuk. Paní Žáková pro nás připravila velmi hezkou besedu o spisovatelce A. Lindgrenové, dále nás seznámila s knihami od této autorky. Dozvěděli jsme se, jak se můžeme do knihovny přihlásit, půjčovat knihy. Na závěr jsme si v knihovně četli z knihy Karkulín.

Žáci a paní učitelky děkují paní Žákové za velmi zajímavý program.

Mgr. Hana Skalová

Kvalifikační turnaj

Vloženo 16.03.2017

Další sportovní klání, ze kterého vzsešli reprezentanti naší školy je minulostí.

Ve středu jsme pořádali školní kolo ve stolním tenisu jako kvalifikaci do krajského finále v Plzni. Tento turnaj byl dle propozic určen pouze pro chlapce 6. - 7. tříd. V konkurenci 12 sportovců si postup vybojovali: Tomáš Michálek, Adam Šmíd, Martin Růžička a Adam Matoušek. Děkujeme všem účastníkům za krásné výkony a velmi nás těší, že o tento sport byl tak velký zájem.

Na snímku postupující kvarteto.

Za organizátory kvalifikačního turnaje
Pavel Pelcr

Módní přehlídka v angličtině?

Vloženo 14.03.2017

Ano, proč ne! Přesvědčili se o tom osmáci. Procvičování cizího jazyka může mít nepřeberné množství variant. Umět pojmenovat oblečení, vyjmenovat barvy a doplňky si kluci děvčata vyzkoušeli při improvizované módní přehlídce. Nešlo ani tak o modely, ale o procvičování angličtiny. Skvělý nápad, souhlasíte?

Úspěch našeho žáka v šachovém turnaji

Vloženo 13.03.2017

Rádi zveřejňujeme informaci o pěkném úspěchu žáka naší školy. Čtvrťák Samuel Trhlík se umístil v šachovém turnaji v Plzeňské šachové lize na krásném třetím místě. Blahopřejeme!

Foto Radka Hronková

Okresní kolo recitační soutěže

Vloženo 13.03.2017

Ve středu 8. března se někteří žáci naší školy zúčastnili okresního kola Recitační soutěže v Blovicích. První kategorii reprezentovali Adéla Beroušková a Kryštov Kuba, druhou František Pupík a Karolína Kubíková a třetí Andrea Tyrpeklová. Poslední zmiňovaná vybojovala postup do krajského kola jako náhradnice. Všem zúčastněným moc blahopřejeme. na snímku nejúspěšnější účastnice okresního kola z naší školy.

Za reprezentaci naší školy všem recitátorům děkujeme.

Text a foto Eva Vápeníková

Divadelní hra Tajemný rudý kvítek

Vloženo 13.03.2017

Malý divadelní klub vstoupil do letošní sezóny s novým názvem Johánek. Pro soutěžní přehlídku letos holky a kluci a pod vedením p. uč. Jany Vopalecké nacvičili hru s názvem Tajemný rudý kvítek. Autorka hry a současně i režisérka p. uč. Jana Vopalecká před odjezdem na plzeňskou soutěžní přehlídku divadelních souborů pozvala do auly nepomucké školy žáky a žákyně z 1. stupně. Ti byli prvními diváky na dvou generálních zkouškách. Dvakrát zaplněná aula ocenila herecké výkony herců i scénář zaslouženým potleskem.

Děkujeme všem dětským hercům za hezký zážitek a čas, který spolu s režisérkou přípravě hry, kostýmů, kulis společně věnovali.

Na snímku všichni herci i autorkou při závěrečné děkovačce.

1 (2) 3 4 5 6 7 8 9

<<  Duben 2017  >>

Neznámý autor:

Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.