Pátek 26. srpna 2016, svátek má Luděk

Trička v 5.C

Vloženo 02.06.2016

Žáci z 5. C mají před sebou poslední měsíc školní docházky na 1. stupni nepomucké školy. Na památku si společně s třídní učitelkou p. Mgr. Janou Vopaleckou připravili oroginální trička, které ozdobily různými obrázky a záda všech jsou zaplněna podpisy spolužáků, kteří spolu chodili do školy 5 let. Od září se někteří sejdou v šesté třídě, několik jedinců z páté třídy odchází na osmiletá gymnázia.

Písnička na setkání absolventů nepomuckého gymnázia

Vloženo 30.05.2016

Od roku 1949 do roku 1962 bylo v největší budově na nepomuckém náměstí gymnázium. Poslední maturanti si odnesli svá maturitní vysvědčení z budovy bývalé piaristické koleje v roce 1962. Jejich mladší spolužáci už maturovali v budově nově postavené blovické základní školy, kde našlo své učebny i nově zřízené gymnázium. Absolventi nepomuckého gymnázia se v sobotu 28. května sešli v sále Švejk restaurantu a zaplnili celý sál. V úvodu jejich setkání navodil slavnostní atmosféru pěvecký sbor Písnička z naší základní školy, který nacvičuje a vystupuje pod vedením p. učitelky Mgr. Dany Králové. Fotografie představují vystoupení školního sboru při setkání gymnazistů a snímky všech účinkujících krátce po vystoupení.

Setkání bývalých absolventů oficiálně zahájila hymna Gaudeamus igitur v podání Písničky.

Pak už se bývalí studenti věnovali buď poslechu plzeňského souboru MLS nebo vzájenému vyprávění.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Výstava Titanic

Vloženo 19.05.2016

Třídy 6.B a 9.B společně navštívily pražské výstaviště v Letňanech a prohlédly si zajímavou výstavu s názvem Titanic. Výstava představuje jednak vznik a konstrukci asi nejslavnější lodě světa, dále názorně ukazuje, jak byl vybaven interiér, chodby, kajuty všech tříd, osobní věci pasažérů a také neslavný konec údajně nepotopitelného plavidla.

Foto Mgr. Alena Ničová a Mgr. Marie Kristová.

Přírodovědná exkurze do Prahy

Vloženo 19.05.2016

V rámci přírodovědné exkurze do Prahy navštívili žáci tříd 8.A a 8.B Hrdličkovo muzeum a pražskou Botanickou zahradu na Slupi. Fotografie z botanické zahrady pořídil žák 8. třídy Jakub Strnad.

Písnička vystoupila při pouťové mši

Vloženo 16.05.2016

Vedoucí sboru Písnička p. Mgr. Dana Králová připravila se sborem několik duchovních písní a společně doprovodili v kostele sv. Jana ranní pouťovou mši. Podle ohlasu přítomných bylo vystoupení krásným doplněním slavnostní bohoslužby. Se sborem vystoupily ještě paní p. Mgr. Alice Kotylová, p. Mgr. Jana Vopalecká, na kytaru doprovázela Kateřina Vopalecká a na královský nástroj Petr Vopalecký. Všem účinkujícím za vynikající reprezentaci školy děkujeme.

Fotbalový turnaj

Vloženo 13.05.2016

Z fotbalového turnaje pořádaném na žinkovském fotbalovém hřišti naši fotbalisté z 1. stupně ZŠ postoupili do dalšího kola do Chlumčan. Zde se jim už tak nedařilo a obsadili 5. a 6. místo.

Osvětová činnost

Vloženo 12.05.2016

V rámci osvětové činnosti chlapci ze 6. tříd vyslechli z úst zkušené lektorky Aleny Paroubkové přednášku na téma na startu mužnosti. Je naprosto jasné, že citlivá témata vnímají žáci škol od externích lektorů jinak, než kdyby informace získávali od vyučujících nebo známých osob.

Český den proti rakovině

Vloženo 12.05.2016

Nepomuckou základní školu navštívila v rámci Českého dne proti rakovině čtveřice z Nepomuka a blízkého okolí, nyní studenti plzeňských středních škol a čtveřice prodávala tradiční žluté kvítky a rozdávali informační letáčky.

Prvňáčci berou čarodějnice vážně

Vloženo 29.04.2016

Děti ze třídy 1.C, kde je třídní učitelkou p. Mgr. L. Zemanová, se na 30. dubna na večer, kdy se budou pálit čarodějnice, připravily velmi zodpovědně. Většina jich byla oblečena do odpovídajích kostýmů, některé děti dokonce přinesly kouzelné lektvary a další čarodějnické rekvizity. V pátek celá třída v rámci výuka plnila celou řadu čarodějnických úkolů.

Zajímavá přednáška

Vloženo 26.04.2016

Paní Mgr. Miloslavu Rutovou, poslankyni Parlamentu ČR, jsme ve škole přivítali koncem února, tehdy se zajímala především o školskou problematiku. Tentokrát využila pozvání nepomuckého Fénixu a v aule naší školy přednášela více než 4 desítkám zájemců o kineziologii, kterou se zabývá více než 20 let. Poutavým a vtipným vyprávěním vysvětlila, jak se k metodě nazývané OneBrain (jeden nebo jednotný mozek) dostala, podrobně vysvětlila cestu od terapeutické práce až k činnosti lektorské a jakých výsledků se svými klienty dosáhla. Mezi přítomnými byli mnozí absolventi jejích kurzů a tak se celkem přirozeně po 90 minutové přednášce rozproudila zcela neformání diskuze.

1 (2) 3 4 5 6 7

<<  Srpen 2016  >>

J. A. Komenský:

Nebojím se, že svými žáky budu předstižen, leč přeji si to.