Úterý 18. prosince 2018, svátek má Miloslav

Vánoční prázdniny

Od soboty 22. prosince 2018 do středy 2. ledna (ředitelské volno čtvrtek 3. a pátek 4. ledna), zahájení vyučování v pondělí 7. ledna 2019.

Malí návštěvníci ve velké škole

Vloženo 14.11.2018

Na návštěvu naší školy se vypravily děti z nepomucké mateřské školy. Cílem návštěvy byla druhá třída. Malí hosté mohli sledovat, co se všechno jejich starší kamarádi naučili a na oplátku školákům zarecitovali básničku, kterou se ke svátku sv. Martina naučili. Také si vyzkoušeli, jak se sedí v opravdických školních lavicích, plnili úkoly a dokonce rozdali svým starším kamarádům drobné dárečky, které ve školce společně připravili.

Podpora technického vzdělávání

Vloženo 09.11.2018

Stejně jako v minulých letech podporuje Krajský úřad Plzeňského kraje technické obory. Jednou z cest, jak přilákat vycházející žáky ze středních škol je spolupráce středních odborných škol se základními škola a realizace kurzů, během kterých si děvčata i kluci mohou vyzkoušet pestrou nabídku činností a v oseleckých dílnách konkrétně práci se dřevem a kovovými materiály.

Už řadu let je do projektu zapojena výše zmiňovaná Střední škola v Oselcích, kam dojíždějí mimo jiné i nepomučtí žáci. Na snímku si skupinka našich žáků pod vedením učitele odborného výcviku a odborných předmětů Ing. Václava Jakubčíka zkouší strojní opracování dřeva. Jakmile budou kroužky pokračovat v kovodílně, opět se za žáky s fotoaparátem podíváme.

Divadlo v angličtině

Vloženo 07.11.2018

Opět po roce k nám do školy zavítalo představení v podání 2 členek Azyzah English Education Theatre. Herečky a lektory angličtiny zahrály 2 představení. První viděly děti ze 2. a 3. tříd a jiný obsah mělo představení pro čtvrťáky a páťáky. Opět se potvrdila zkušenost, že děti přiměřeně zvolenému anglickému textu dobře rozumí, diváci se občas na vyzvání hereček do vystoupení ochotně přidají. Důležité je, že se všechny děti velmi dobře po celou dobu bavily. Právem byla obě vystoupení odměněna dlouhým potleskem.

Práce našich dětí v Národním divadle

Vloženo 01.11.2018

Koncem loňského školního roku několik našich dětí zareagovalo na výzvu zaměstnanců Národního divadla a zaslaly obrázky s tematikou Zelené Hory a Nepomuka. Z prací byl sestaven almanach, slavnostní křest publikace provedl ředitel ND p. Jan Burian. Fotografie ze křtu a další informace přivezl p. Pavel Motejzík, kterému děkujeme za zprostředkování výstavy a převzetí almanachů pro naši školu.

Další informace na odkazu:

Školní Halloween

Vloženo 01.11.2018

Hned po podzimních prázdninách měly děti z prvních, druhých a třetích tříd strašidelnou školu. Svátek Halloween pro děti z prvního stupně připravili děvčata a kluci z vyšších ročníků a všechny zúčastněné třídy musely zvládat celou řadu úkolů. Zpočátku byla třeba odvaha, když z krabic odvážlivci lovili pavouky (samozřejmě gumové atrapy), později vyzkoušeli šikovnost při zatloukání hřebíků, při chůzi se svázanýma nohama, navazovali pentle na dračí ocas a luštili zajímavé hádanky. Samozřejmě na závěr nechyběly pro všechny drobné odměny.

Na fotografiích jsou jednak soutěžící a také ti, kdo zajišťovali úkoly na jednotlivých stanovištích.

Sázení lípy

Vloženo 31.10.2018

V pátek před podzimními prázdninami byla ve školním areálu zasazena nová lípa, která bude připomínat sté výročí existence české státnosti. Pro všechny bylo záhadou, kdo bude mít tu čest lípu zasadit. Protože republika slavila narozeniny, vyhledali jsme v evidenci žáků ty, kteří měli v dnech blízkých 28. říjnu narozeniny. Tak se u sázení sešli kluci a dívky z prvního i druhého stupně a společně lípu zasadili a poprvé zalili. Na závěr se všichni společně u lípy vyfotografovali.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Třeťáci a projekt věnovaný založení České republiky

Vloženo 31.10.2018

Také třeťáci ze třídy p. učitelky Vopalecké se přišli pochlubit, co v rámci projektu věnovanému založené České republiky vytvořili.

Život za první republiky

Vloženo 31.10.2018

Ke stému výročí založení republiky byla pro 2 zmíněné ročníky připravena zajímavá hodina. Do školy přijel historik, scénárista, průvodce po zámcích a hradech pan Libor Marek. Tentokrát s přednáškou o tom, jak se žilo v době, kdy začala svou novodobou historii psát Československá republika. Přivezl řadu zajímavých ukázek, ukázal například, co se od vzniku republiky vyrábí dosud (mýdlo s jelenem, Kofila, křimické zelí, Persil, Alpa atd). Přednáška také představila prvního prezidenta jako gurmána, který si potrpěl především na obyčejnou českou kuchyni a mezi nejoblíbenější jídla řadil TGM švestkové knedlíky sypané mákem. Kromě jiného děti viděly část uniformy italského legionáře, módu tehdejší doby a celou řadu dalších zajímavých informací. Pro všechny to byla zajímavá hodina a velmi přijatelnou formou přiblížená doba před sto lety.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Oslavy u šesťáků

Vloženo 30.10.2018

Letošní šesťáci se rovněž do oslav stého výročí republiky zapojili a spolu se svými třídními vytvořili zajímavé práce zahrnující vznik české státnosti, významné osobnosti a kromě toho si vyzkoušeli upečení bábovek podle starých prvorepublikových receptů.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Ještě jednou 5. A

Vloženo 30.10.2018

Další zajímavé vyprávění kombinované s besedou měli opět páťáci. Tentokrát jim o svém životě přišel povyprávět p. Josef Vaněk. Místní ho znají jako hajného z nedaleké vesnice. Pan Vaněk vyprávěl dětem o tom, jakou strastiplnou cestu musel s rodiči absolvovat, když se stěhovali z východu do západní části republiky. Další neméně zajímavé byly příběhy, které pan Vaněk zažil jako hajný v lese. Sice je už hajný v penzi, ale skvělá paměť, poutavé vyprávění děti každopádně zaujaly.

Děkujeme za to.

1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

<<  Prosinec 2018  >>

Solon:

Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří.