Základní škola Nepomuk
Pondělí 2. května 2016, svátek má Zikmund
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Aktuality

Proč je důležité třídit odpad

Vloženo 01.04.2016

V posledním březnovém dnu se na nepomucké ZŠ uskutečnila akce, kterou škole nabídla Agentura 42. Dětem ze třetích až sedmých tříd během jedné vyučovací hodiny vtipnou a zábavnou formou bylo zkušenými lektory společnosti EKO KOM a.s. zdůvodněno, proč je důležité třídit odpad, jak se s komunálním odpadem nakládá, jak se může využít a co všechno se z tříděného odpadu nechá recyklací vyrobit. Děti měly možnost se do programu svými osobními zkušenostmi zapojit a také ukázat, jak by různé druhy odpadu roztřídily do barevných kontejnerů. Pro všechny účastníky byla výuková hodina součástí enviromentální výchovy, program doplnily fotografie a krátká videa.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Přátelské setkání

Vloženo 31.03.2016

Bývalí i současní zaměstnanci nepomucké školy se k příležitosti Dne učitelů sešli k přátelskému posezení v sále Švejk restaurantu v předposlední den měsíce března. Bývalé učitelky i bývalí kolegové jednak zavzpomínali na léta za školními katedrami a také se čile zajímali o současné aktuální problémy resortu.

Slavnostní atmosféru setkání zahájilo vystoupení školního pěveckého sboru Písnička. Sbor se v té době pod vedením p. Mgr. Dany Králové pilně připravoval na krajskou soutěžní přehlídku školních pěveckých sborů a vystoupení bylo vlastně generálkou. Za ukázku části repertoáru děkujeme.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Šachy - turnaj školních družstev

Vloženo 21.03.2016

Na snímku jsou šachisté, kteří reprezentovali nepomuckou ZŠ v krajském kole turnaje školních družstev. Všem patří velké blahopřání a poděkování za skvělou reprezentaci města i školy, protože postoupili do celostátního kola.

Žáci ze 6. - 9. tříd skončili v turnaji těsně druzí, šachisté z 1. - 5. třídy svou kategorii vyhráli.

Další fotografie z turnaje pořádaném v nepomucké sokolovně jsou ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Změna územního plánu v sousedství školy

Vloženo 29.02.2016

Nepomucká veřejnost měla možnost se vyjádřit k budoucí podobě rozsáhlé louky v lokalitě pod Vinicí, nejdříve se zájemci prošli v listopadu přímo v terénu spolu s architekty a účastníci setkání pak v sokolovně předložili své různé návrhy, co by v budoucnu na této lokalitě mělo být. Následně architekti pánové Bečka a Červený připravili 3 varianty územní studie a veřejně je představili veřejnosti v neděli 21. února 2016.

Další setkání bylo připraveno pro žáky 7. a 8. nepomucké ZŠ o týden později. V pondělí 29. února nejdříve místostarosta Nepomuka dr. Pavel Kroupa žákům vysvětlil záměr radnice a pak Ing. arch. Marek Bečka představil jednotlivé studie. Po představení návrhů žáci školy dostali možnost vybrat jednu z variant, této práci se věnovali v menších skupinkách a každá skupina pak veřejně zdůvodnila, která varianta, ev. kombinace návrhů, se jim zamlouvá nejvíc. Další setkání je naplánované na duben a při něm architekti předloží veřejnosti návrhy akceptující nápady občanů i žáků školy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Návštěva z Parlamentu České republiky

Vloženo 27.02.2016

Nepomuckou ZŠ navštívila vzácná návštěva, měli jsme možnost přivítat poslankyni Parlamentu České republiky paní Mgr. Miloslavu Růtovou. Ve škole se setkala s ředitelkou nepomucké mateřské školy p. Klárou Řežábkovou, se starostou Nepomuka Ing. Jiřím Švecem, s oběma zástupkyněmi p. Mgr. Zdenou Švecovou a p. Mgr. Marií Naušovou a ředitelem ZŠ Milanem Demelou. P. Růtovou, kterou mnozí znají jako uznávanou kinezioložku, zajímal především názor na velmi mediálně probírané téma inkluze, nebo jinak společné vzdělávání.

Toto téma vyvolává v široké veřejnosti více i méně zasvěcené diskuze, p. poslankyně chtěla znát názor nepomuckých pedagogů, kteří mají s prací s dětmi mnohaletou praxi.

P. Mgr. Růtová slíbila v Nepomuku další návštěvu, nyní dojednáváme termín a jakmile bude datum stanoven, pozveme na setkání i veřejnost. Na snímku zleva p. Mgr. Růtová, její asistent Václav Michálek, starosta Ing. Jiří Švec a ředitelka MŠ Klára Řežábková.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Lyžařský kurz

Vloženo 18.02.2016

Ve dnech 13. - 19. února absolvovala část žáků 7. tříd lyžařský kurz. Ubytování bylo zajištěno v osvědčeném penzionu Samoty. Na začátku kurzu se kluci i děvčata nejdříve seznámili se základy sjezdového i běžeckého lyžování a v průběhu pobytu se jejich lyžařské dovednosti výrazně zlepšovaly. Jen sněhu mělo být o něco víc. Ale celkové dojmy z kurzu byly skvělé.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Poděkování

Vloženo 18.02.2016

Kliknutím obrázek zvětšíte

Zápis do 1. tříd

Vloženo 29.01.2016

Ve středu 27. ledna se v nepomucké základní škole uskutečnil zápis do 1. tříd. K zápisu se dostavilo celkem 61 dětí v doprovodu rodičů, prarodičů a sourozenců. Pro 8 dětí rodiče požádali o odklad. Dětí se ujaly paní učitelky a v přátelské atmosféře si spolu s budoucími prvňáčky povídaly. Kluci i děvčata se představili, pověděli o svém bydlišti, o rodičích, sourozencích, kamarádech ze školky, pak dostali na kreslení papír a pastelky a předvedli svůj výtvarný um. Rodiče čekalo vyřízení nezbytné školní administrativy. Následovala menší procházka po škole, děvčata z osmých a devátých tříd na několika stanovištích připravila pro děti několik drobných soutěží, testů a sportovních činností. Kromě rozhodnuté o přijetí si děti odnesly drobné dárečky, které pro ně připravili současní žáci školy.

Poděkování patří všem p. učitelkám, které se na organizaci zápisu podílely. Samozřejmě děkujeme také všem žákyním, které na stanovištích školy budoucí prvňáčky velmi příjemně zabavily hrou a různými testy.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Okresní turnaj v šachu

Vloženo 29.01.2016

Mladší i starší žáci naší školy se zúčastnili okresního turnaje v šachu. Obsadili první místa a postupují do kola krajského. Blahopřejeme!!!

Foto: Zdeněk Flajšman

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Vloženo 19.01.2016

V pondělí 18. 1. proběhlo v Plzni OK Dějepisné olympiády. Tématem letošního ročníku byli "Lucemburkové". Naši školu reprezentovali dva nejlepší žáci školního kola. Ač je tato soutěž určena žákům 8. a 9. tříd, se školním kolem si nejlépe poradil žák 7. ročníku Daniel Prchal, na druhém místě se umístil Jakub Strnad z 8.B.

Okresního kola se zúčastnilo 32 soutěžících. V této tvrdé konkurenci si Dan Prchal svými vědomostmi z oboru historie vybojoval krásné 4. místo. Gratulujeme a oběma chlapcům děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

Stránka:
1 (2) 3 4 5 6

Kalendář

<<  Květen 2016  >>

PoÚtStČtSoNe
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5


 

Vybraný citát

C. Goldoni:

Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2016 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com