Neděle 17. února 2019, svátek má Miloslava

Zápis do 1. tříd pro šk. rok 2019/2020

Zápis do 1. ročníku

Sportovní kroužky

z důvodu lyžařského výcviku ruším všechny sportovní kroužky v týdnu 11. - 15. 2. 2019 (po Atl/gym, út/míč. hry, čt OVOV, pá(Atl/gym). Náhradní termíny: středa 20. 2. 2019 v době 13 - 14 hod Atletika/gymnastika 2.-3. třídy, 14 - 15 hod Atletika/gymnastika 4.-5. třídy.

Děkuji za pochopení, Pavel Pelcr

Školní Halloween

Vloženo 01.11.2018

Hned po podzimních prázdninách měly děti z prvních, druhých a třetích tříd strašidelnou školu. Svátek Halloween pro děti z prvního stupně připravili děvčata a kluci z vyšších ročníků a všechny zúčastněné třídy musely zvládat celou řadu úkolů. Zpočátku byla třeba odvaha, když z krabic odvážlivci lovili pavouky (samozřejmě gumové atrapy), později vyzkoušeli šikovnost při zatloukání hřebíků, při chůzi se svázanýma nohama, navazovali pentle na dračí ocas a luštili zajímavé hádanky. Samozřejmě na závěr nechyběly pro všechny drobné odměny.

Na fotografiích jsou jednak soutěžící a také ti, kdo zajišťovali úkoly na jednotlivých stanovištích.

Sázení lípy

Vloženo 31.10.2018

V pátek před podzimními prázdninami byla ve školním areálu zasazena nová lípa, která bude připomínat sté výročí existence české státnosti. Pro všechny bylo záhadou, kdo bude mít tu čest lípu zasadit. Protože republika slavila narozeniny, vyhledali jsme v evidenci žáků ty, kteří měli v dnech blízkých 28. říjnu narozeniny. Tak se u sázení sešli kluci a dívky z prvního i druhého stupně a společně lípu zasadili a poprvé zalili. Na závěr se všichni společně u lípy vyfotografovali.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Třeťáci a projekt věnovaný založení České republiky

Vloženo 31.10.2018

Také třeťáci ze třídy p. učitelky Vopalecké se přišli pochlubit, co v rámci projektu věnovanému založené České republiky vytvořili.

Život za první republiky

Vloženo 31.10.2018

Ke stému výročí založení republiky byla pro 2 zmíněné ročníky připravena zajímavá hodina. Do školy přijel historik, scénárista, průvodce po zámcích a hradech pan Libor Marek. Tentokrát s přednáškou o tom, jak se žilo v době, kdy začala svou novodobou historii psát Československá republika. Přivezl řadu zajímavých ukázek, ukázal například, co se od vzniku republiky vyrábí dosud (mýdlo s jelenem, Kofila, křimické zelí, Persil, Alpa atd). Přednáška také představila prvního prezidenta jako gurmána, který si potrpěl především na obyčejnou českou kuchyni a mezi nejoblíbenější jídla řadil TGM švestkové knedlíky sypané mákem. Kromě jiného děti viděly část uniformy italského legionáře, módu tehdejší doby a celou řadu dalších zajímavých informací. Pro všechny to byla zajímavá hodina a velmi přijatelnou formou přiblížená doba před sto lety.

Oslavy u šesťáků

Vloženo 30.10.2018

Letošní šesťáci se rovněž do oslav stého výročí republiky zapojili a spolu se svými třídními vytvořili zajímavé práce zahrnující vznik české státnosti, významné osobnosti a kromě toho si vyzkoušeli upečení bábovek podle starých prvorepublikových receptů.

Ještě jednou 5. A

Vloženo 30.10.2018

Další zajímavé vyprávění kombinované s besedou měli opět páťáci. Tentokrát jim o svém životě přišel povyprávět p. Josef Vaněk. Místní ho znají jako hajného z nedaleké vesnice. Pan Vaněk vyprávěl dětem o tom, jakou strastiplnou cestu musel s rodiči absolvovat, když se stěhovali z východu do západní části republiky. Další neméně zajímavé byly příběhy, které pan Vaněk zažil jako hajný v lese. Sice je už hajný v penzi, ale skvělá paměť, poutavé vyprávění děti každopádně zaujaly.

Děkujeme za to.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Oslavy vzniku republiky v druhých třídách

Vloženo 26.10.2018

Stejně jako žáci ostatních ročníků zapojili se i druháci do oslav stoletého výročí vzniku republiky. Mimo ostatních aktivit chodili do školy v barvách trikolory. Ve středu v bílé, ve čtvrtek v modré a v pátek v červené barvě.

Beseda o první republice

Vloženo 23.10.2018

Kdo by lépe mohl povyprávět o dobách tzv. první republiky než pamětník. Páťaci ze třídy 5. A p. uč. Mgr. H. Skalové měli možnost využít nabídky rodičů jedné ze žaček a do třídy za žáky naší školy přijela p. Vlasta Kufová z Kramolína. P. Kufová se snad zlobit nebude, když prozradím, že se narodila v roce 10. výročí vzniku Československa. Dětem ochotně odpovídala na všetečné otázky všeho druhu, překvapila obdivuhodnou pamětí, dokázala si vzpomenout na úžasné drobnosti ze školní docházky i ze soukromého života. Věříme, že poutavé vyprávění dokázalo žáky zaujmout a zůstane v paměti dětí hodně dlouho. Velké poděkování samozřejmě patří p. V. Kufové a rovněž paní V. Zralé za ochotu a dovezení milé pamětnice do školy.

Výstava hnětýnek

Vloženo 23.10.2018

Od pátečního večera je v přízemních prostorách Zelenohorské pošty k vidění výstava posvícenkých placiček, nebo také hnětýnek. Na snímcích jsou děti ze druhého ročníku, využily možnosti si výstav prohlédnout a vystavené placičky také ohodnotit. Funkce zasvěcené průvodkyně se ujala vedoucí Nepomuckých kuchařinek p. Jana Augustová.

Reflexe adaptačního kurzu

Vloženo 17.10.2018

Adaptační kurz šestých ročníků je už sice minulostí, ale stále je mezi šesťáky v živé paměti.

Zde jsou shrnuty vzpomínky a hodnocení:

1 2 (3) 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

<<  Únor 2019  >>

Neznámý autor:

Co děti dělají, má pro ně mnohem větší význam, než to, co vidí a slyší.