OVOV a přespolní běh

Ohlédnutí za našimi sportovními úspěchy

Družstvo Základní školy Nepomuk se poprvé zúčastnilo republikového finále Odznaku všestrannosti

Na vrcholném klání 14. ročníku projektu Sazka Olympijský víceboj, který hostil atletický stadión VUT v Brně 06.09. - 08.09.2023, poměřili své síly a dovednosti žáci druhého stupně Základní školy Nepomuk s více jak šesti sty mladými sportovci ze 189 škol České republiky. Čtvrteční slavnostní zahájení republikového finále odstartovalo zápolení v deseti disciplínách, skok daleký, skok přes švihadlo, hod kriketovým míčkem, sprint 60 m, hod medicimbalem, trojskok z místa, lehy sedy, shyby, kliky a výběrovou disciplínu běh 1000 m, plavání nebo dribling. V krásném areálu a za příznivého počasí si naši žáci zlepšovali své osobní rekordy a nezapomínali ani na jednu z olympijských hodnot - fair play. Blahopřejeme k předvedeným výkonům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy našim atletům, Čekanové Karolíně, Klášterkové Viktorii, Skalové Rozálii, Vokáčové Anežce, Jonáši Fialovi, Oskaru Kotišovi, Tadeáši Šmerákovi a Janu Ticháčkovi. Poděkování za celoroční přípravu na soutěž OVOV, která probíhala i o prázdninách, patří především panu učiteli Pavlu Pelcrovi. Trénink a nácvik na tartanovém povrchu, na kterém většina disciplín probíhá, nám umožnila Základní škola Blovice. Za to této škole děkujeme.

Přespoláček

27.09.2023 se žáci Základní školy Nepomuk zúčastnili finále okresního kola v přespolním běhu, které pořádal DDM Stod. Poprvé se závodu zúčastnili i žáci z prvního stupně, kteří běželi individuální závod. Žáci druhého stupně startovali v rámci družstev. Mladší žačky svůj závod ovládly a postoupily do krajského kola, které proběhlo 11.10.2023 v Borském parku. Starší žáci obsadili krásné druhé místo. Na medaile v závodech dosáhli Karolína Čekanová 1. místo a Tereza Malá 2. místo na trati 1 500 metrů, Matěj Wallenfels 2. místo na trati 1 500 metrů a Jan Ticháček 3. místo na trati 3 000 metrů. K dosaženým výkonům gratulujeme a přejeme další radost z pohybu.

Tělocvikáři ZŠN