Základní škola Nepomuk
Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
zsnepomuk@volny.cz
+420 371 591 139

Základní škola Nepomuk

Ze života naší školy

Rozloučení s deváťáky

Vloženo 05.07.2021

Celkem 54 deváťáků převzalo ve školní aule ve středu 30. června z rukou svých třídních, pana starosty Ing. J. Švece a vedoucí školského odboru p. Mgr. Jany Berkovcové své poslední vysvědčení. Každá třída si připravila vystoupení, při kterém mluvčí tříd zavzpomínali na společně prožité roky v základní škole. Kromě čtených vzpomínek na společně prožitá léta připomněly společné zážitky prezentace fotografií ze školních akcí. Při promítání fotografií občas zazněl upřímný smích tu a tam ukápla slzička. Došlo samozřejmě i na předání dárků třídním a naopak třídní pro své žáky také připravili něco, co jim bude připomínat nepomuckou školu. Vyvrcholením bylo závěrečné vystoupení třídy 9. A p. učitelky Věry Šlajerové. Klidně by mohlo být nazváno One man show Františka Pupíka. Všichni přítomní, ať už z řad pedagogického sboru nebo spolužáků. hodnotili Františkovo vystoupení velmi kladně a závěrečný potlesk byl opravdu zasloužený. Celý proslov byl velmi svěží, vtipný, v pasážích, ve kterých vzpomínal na hodiny s konkrétními vyučujícími, byl s pedagogy v očním kontaktu a všechno přednášel s přehledem a bez toho, aniž by použil písemnou přípravu. Opravdovou třešničkou na dortu bylo pěvecké vystoupení a zazpívání písně s českým a anglickým textem, který sám složil. Nestává se, aby kromě poděkování učitelskému sboru se dočkali upřímných díků i spolužáci, kteří vytvořili skvělý kolektiv.

Přejeme všem absolventům hezké prázdniny a hodně úspěchu na školách, na které nastoupí v září.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Premiérová párty ve škole

Vloženo 05.07.2021

Letošní deváťáci se už mohou považovat za bývalé žáky nepomucké základní školy a na poslední den si pro zaměstnance školy připravili překvapení v podobě společenské párty na rozloučenou. Po předání vysvědčení byly v atrium školy připraveny prostřené stoly s chlebíčky, zeleninou, řízky, pestrým výběrem sladkých zákusků i nealko nápojů a nechyběly ani tzv. rychlé špunty. Příjemné zakončení školního roku a také povinné školní docházky se deváťákům opravdu povedlo a jménem všech přítomných jim touto cestou upřímně děkujeme.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Čtení – nejlepší učení

Vloženo 05.07.2021

Ani letos jsme se nevzdali. I když byly školy uzavřeny a učili jsme se distanční formou, rozjeli jsme opět projekt Čtení – nejlepší učení. Knihy jsme si představili přes počítačové obrazovky a děti si knihy vyzvedly individuálně. V průběhu distanční výuky jsme si sdělovali, jak jsme se čtením daleko, zda nás kniha upoutala...

Po návratu do škol jsme se do čtení a práce s knihami vrhli naplno. Děti pracovaly ve skupinkách, mohly si radit, konzultovat. Šikovnější čtenáři pomáhali těm pomalejším. Byla radost děti takto sledovat při spolupráci. Tentokrát nás naši malí – velcí čtenáři potěšili i tím, že někteří zvládli přečíst i více knih.

Už se těšíme na příští rok, rozhodně budeme v projektu pokračovat.

Hodnocení projektu žáky 7.B

Četlo se mi dobře, pomáhal jsem Lukášovi a byl jsem ve skupině s Vaškem. Oba měli zápisy stejné jako já. Ke čtení jsem si doma pouštěl hudbu, která mi pomáhala číst. Projekt mě bavil.
Jan CH.

Jsem rád, že ve škole dostanu nápad na novou knihu, kterou si rád přečtu. Tento rok byl výběr knih dobrý. Kniha se mi dobře četla, koupím si i další díly. Určitě bych chtěl v projektu pokračovat.
Milan V.

Kniha se mi dobře četla. Byla zábavná a měla jsem ji přečtenou rychle. Čtení mě bavilo.
Naty V.

Chci takto pokračovat. Knížky se mi velmi líbí.
Djamai V.

Vybral jsem si knížku – asi nejlepší na světě. Byla tak skvělá, že jsem si musel koupit i další díly.
Ondra P.

Kniha se mi zalíbila. Dobře se mi pracovalo ve skupinkách. Hůř se mi pak pracovalo doma.
Martin Č.

Kniha se mi líbila a dobře se mi četla. Pomáhala jsem Terce a Michalovi. Ve skupince se mi pracovalo dobře.
Terka B.

Letošní výběr knížek byl skvělý, lepší než minulý rok. Knížce jsem více rozuměla a více jsem se do ní vžila. Přečetla jsem dvě knihy. Lepší byla kniha Kluci netančej!.
Betka V.

Knížka mě moc nezaujala, byla napínavá, ale mě to přišlo jako lehké napínání celé knihy. S žádnou postavou jsem se neshodl s myšlením a nápady.
Michal Ž.

Kniha se mi četla dobře. Její námět byl docela dobrý. List jsem ale vyplnil až na konci. Zkoušel jsem zapisovat v průběhu, ale to nešlo.
Štěpán B.

Alchymistova šifra se mi moc líbila. Byla sice na mě silnější a někdy se v textu objevila těžší slova, ale i tak se mi líbila. Asi si koupím další díly.
Niky K.

Projekt mě bavil. Kniha mě docela překvapila, nečekal jsem, že mě bude bavit.
Kryštof K.

Kniha se mi četla celkem dobře, někdy jsem se ale v postavách ztrácela. Zhruba v polovině knihy jsem se ale do čtení pořádně zabrala a moc se ponaučila. Velmi mě fascinoval popis války a život lidí. Občas mi s knihou pomáhala mamka.
Petra Č.

Knížka se mi líbila a rozhodně bych jí doporučovala. Knížka byla smysluplná a měla jednoduchý obsah. Nelíbilo se mi ale, že se v textu objevily nadávky, když si postavy vyměnily těla.
Verča P.

Projekt byl dobrý, výběr knih byl skvělý. Četlo se mi celkem dobře, chtěl bych určitě pokračovat.
Martin Š.

Kniha se mi četla dobře, byla výtečně zpracovaná. Byly v ní i vtipné věty.
Vašek K.

Přečetla jsem jednu knihu – Prašinu. Paní učitelka si pro nás připravila úžasné knihy, byl krásný výběr. Myslím si, že si každý našel knihu, kterou rád četl. Tento projekt se mi moc líbil. Knihu jsme probírali ve skupinkách mezi sebou a radili jsme si.
Terka B.

Kniha Kluci netančej! se mi líbila (příběh i ilustrace).
Adam D.

Kniha se mi četla velice dobře, bylo to zábavné, smutné a realistické. Bavilo mě to. Pomáhala mi Betka a pomáhala mi dobře.
Terka S.

Zážitky z projektu spolu se žáky připravila Mgr. Věra Šlajerová

Hlad mít nebudeme

Vloženo 05.07.2021

Při hodinách strávených ve školní cvičné kuchyňce si žáci v závěru školního vyzkoušeli přípravu oblíbené pizzy. Aby si mohlo na společném díle pochutnat co nejvíc žáků, vytvořili opravdu rozměrově megapizzy a k upečení pomohly pece ve školní jídelně. Pizzy byly nejen esteticky povedené, ale především skvěle chutnaly.

Kliknutím obrázek zvětšíte

Opožděný MDD

Vloženo 02.07.2021

Protože po dlouhé době distanční výuky byl pro žáky každý den ve školní lavici dobrý, rozhodli jsme se uspořádat dětský den až po závěrečné pedagogické radě, kdy už byly známky uzavřeny. Pro žáky bylo opět připraveno několik stanovišť, kde si zahráli různé hry, ověřili své znalosti a vyzkoušeli různé sportovní aktivity. Zpestřením byla pro žáky z 1. stupně malá instruktáž k záchraně života při zástavě srdce a možnost vyzkoušet si nepřímou srdeční masáž na figurinách. Absolutně nejúspěšnější bylo stanoviště poslední. Po domluvě byla od rána otevřena cukrárna v sokolovně a tak se není co divit, že fronta čekajících děti byla ohromná. Co všechno naši žáci během školního dětského dne vyzkoušeli, je vidět na fotografiích.

Poděkování patří všem kolegyním a kolegům, kteří se na organizaci podíleli a rovněž tak velký dík zaslouží žáci z nejvyšších ročníků za práci lektorů na jednotlivých stanovištích.

Samozřejmě další velké poděkování míří k vedení firem KUVAG a Klaus Timber, jejich finanční příspěvky umožnily zakoupit všech našim žákům odměny, které obdrželi po absolvování všech stanovišť.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Módní přehlídka šesťáků

Vloženo 02.07.2021

Na výzvu svých třídních, aby si žáci přinesli do školy různé oblečení a doplňky na připravovanou módní přehlídky, zareagovali šesťáci velmi ochotně. Jak se dokázali na společnou prezentaci vyšperkovat, to přiblíží několik fotografií. Kdo byl na podiu, toho na hlasovacích lístcích hodnotili přihlížející a model s nejvyšším počtem hlasů byl odměněn.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Hmyzí hotel ožívá

Vloženo 02.07.2021

Jednou z aktivit, kterou na naší škole podpořil dotací KÚ Plzeňského kraje bylo zakoupení kvalitního mikroskopu využitelného při hodinách přírodopisu a vybudování tzv. hmyzího hotelu. Konečné je hmyzí hotel na světě a žáci věří, že po návratu do školy v září už budou jednotlivá oddělení hotelu postupně zabydlována různými druhy hmyzu. na snímku při jedné z prvních návštěv prohlížejí novou část přírodopisného vybavení.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Den pro budoucí prvňáčky

Vloženo 02.07.2021

Protože jsme letos nemohli stejně jako před rokem pozvat budoucí prvňáčky k prezenčnímu zápisu a situace s šířením covidu umožnila pozvat naše budoucí školáky na prohlídku školy. U vchodu si všichni návštěvníci museli dezinfekcí ošetřit ruce, vyplnit formulář a pak se jich ujali členové školního parlamentu . Ti se stali průvodci po budově školy a svým budoucím spolužákům ukázali učebny kde se budou od září učit, seznámili je s kancelářemi, kde budou vyřizovat potřebné dokumenty a zavedli je i do školné tělocvičny, kam budou v případě nepříznivého počasí chodit na hodiny tělesné výchovy. V tělocvičně pro příchozí připravili členové školního parlamentu celou řadu aktivit, při kterých si žáčci vyzkoušeli své pohybové dovednosti.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Spolupráce s blovickým gymnáziem

Vloženo 02.07.2021

Naši žáci mají možnost v průběhu školní docházky se občas podívat do jiných škol. Pravidelně navštěvují plzeňské gymnázium na Mikulášském náměstí, oseleckou střední školu a nově mezi školy patří i Gymnázium Blovice. Zájemci o studium na gymnáziu měli možnost si vybrat ze 4 kroužků, které budou od září několikrát do roka navštěvovat. První seznámení už mají žáci za sebou a několika fotografiemi se podíváme na pracoviště robotiky, chemie a biologie a v nabídce je pro naše žáky ještě kroužek fyziky.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Exkurze na ČOV

Vloženo 02.07.2021

Deváťáci v závěru školního roku navštívili areál, o kterém sice většina z nich věděla, ale zatím nebyla možnost se seznámit, jak to všechno funguje. Nepomucká čistírna odpadních má za sebou přibližně 60 let provozu a aby sloužila dál, je v plánu postupná rekonstrukce. Jakým procesem čištění prochází voda, která je kanalizací přiváděna do nejvyššího místa areálu, s tím se žáci seznámili od ředitele KAV Starý Plzenec a také provozního zaměstnance.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
(1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Kalendář

<<  Září 2021  >>

PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Vybraný citát

Neznámý autor:

Co děti dělají, má pro ně mnohem větší význam, než to, co vidí a slyší.

EU peníze školám

Copyright © 2006 - 2021 Základní škola Nepomuk

FoXprofi.com